Мабуть, бризковики це найпомітніша деталь в автомобілі, багатьом, напевно, вона здається ще й непотрібною. Давайте розберемося, що таке бризковики, якими вони бувають і навіщо вони потрібні.

У чому ж необхідність?

Автолюбителі-початківці вважають бризковики абсолютно марними і абсолютно не потрібними. Однак у пристрої автомобіля спочатку немає жодної зайвої деталі. У всьому є своє призначення та свої важливі функції.

Головна мета використання бризковиків – це захист автомобілів, які їдуть ззаду від бризок, що вилітають з-під коліс, камінчиків і пилу. Часто бризковики здатні знизити і кількість бруду та інших викидів у бік. Автомобіль без них може становити серйозну небезпеку на дорозі і навіть спричинити ДТП. Оскільки, здатний серйозно обмежити видимість у машині, яка їде ззаду. Правила дорожнього руху передбачають обов’язкову наявність цих деталей. У разі недокомплектації автомобіля бризковик вам може загрожувати досить великий штраф.

Види та особливості бризковиків

На будь-якому автомобілі існує два види бризковиків – задні та передні. Передні потрібні для того, щоб захистити днище автомобіля від різноманітних каменів, бруду, весняної або осінньої жижі. Задні перешкоджають вильоту бруду на наступну машину, а також власні крила.

Зараз випускаються різноманітні бризковики, які дещо відрізняються один від одного. Виділяють такі:

  1. Універсальні – прості, надійні із міцної гуми. Такі бризковики будуть вірою і правдою служити вам багато років. Вони можуть бути встановлені на будь-який автомобіль незалежно від класу, моделі та марки.
  2. Модельні – розроблені спеціально для конкретної машини, що відрізняються зовнішнім виглядом. Більш дорогі, але ті ж функції, що й універсальні.
  3. Гумові – найпопулярніші серед автомобілістів. Зручні, довговічні, дуже надійні. Єдиним недоліком є ​​те, що вони залежать від температурних криз. Занадто розмокають у спеку і дубіють узимку в мороз.
  4. Пластикові – менш схильні до впливу температур, однак також «не люблять» морозів. На морозі вони стають надто жорсткими та погано виконую свої завдання. Відрізняються величезним видом кольорів, фактур та форм.
  5. Гумово-пластикові – симбіоз пластику та гуми, що поєднують кращі функції.
  6. Поліуретанові – довговічні та зручні, не залежать від температур та інших факторів.

Ви самі вибираєте той вид бризковиків, який вважаєте найбільш прийнятним. Однак, пам’ятайте – заради своєї та чужої безпеки, не треба їздити без них.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах