Багато автовласників, особливо новачки, вважають, що номер кузова та VIN – код це абсолютно ідентичні поняття.

Але це зовсім так. Щоб уникнути непорозумінь під час купівлі, продажу авто, під час перевірки машини працівниками автоінспекції, слід знати, чим відрізняється номери кузова від ВІН – номери.

Кузовний номер

Містить певну кількість символів (числових та літерних), у яких міститься інформація компанії – виробника про транспортний засіб. На довжину коду впливають конкретні параметри автомобіля – марка, модель, тип. Він може містити від дев’яти до дванадцяти знаків. Наноситься на певні ділянки кузовного підкапотного простору або розміщується на табличці. У деяких машинах він може розташовуватися у спеціальному вікні, що знаходиться під вітровим склом, або під сидіннями (передніми).

Розшифровується він так:

  • початкові чотири – шість знаків – це марка, тип кузова авто;
  • наступні п’ять – вісім знаків – інформація про заводський номер.

Щоб більш точно розшифрувати інформацію, що міститься в початкових символах, використовують спеціальні таблиці.

ВІН – код

Виступаючи в якості ідентифікатора ТС, VIN – номер (включає він сімнадцять символів) містить більш повну інформацію про машину, і його практично неможливо підробити. Крім іншої інформації, до нього входить і кузовний номер.

З розшифровки ВІН-коду дізнаються про:

  • номер автомобільного шасі;
  • дата виготовлення транспортного засобу;
  • країні – виробники;
  • інформації щодо двигуна;
  • обсяг двигуна;
  • типу трансмісійної системи.

Виходячи з цього, експертизу VIN – номери можна віднести до універсальної процедури, що дозволяє визначити, чи відповідають справжні дані про авто, вказану в технічній документації, інформації, що додається до машини.

Сьогодні VIN – код використовується значною кількістю виробників, витісняючи вживання кузовного номера, до якого багато автовласників звикли (більше 24 країн – виробників автомобілів маркують транспортні засоби за допомогою VIN – номера).

Наноситися він, часто, на незнімний кузовний елемент, на ділянці, найменш схильному до руйнування при ДТП (дублюється на табличці, яка розміщується в передній частині авто). За рахунок того, що він – номер, так само як і номер кузова, перебувати під капотом, багато хто їх плутає. Виходячи з цього, слід пам’ятати, що за наявності у автомобіля 17-ти значного коду інших номерів машина не матиме, адже в нього вже внесена інформація про номер кузова.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах