Під час купівлі нового авто більшість воліє обслуговуватися у дилерів. Але багато автовласників з метою економії бюджету вважають за краще офіційним сервісам приватні майстерні. Чого чекати за такого підходу, ми й розберемося у статті.

Чи витрачається гарантія на авто, якщо обслуговує її не дилер

Потрібно знати, що гарантію на транспортний засіб надає дилер, а виробник. Функція дилера – виконання ролі офіційного посередника, якого покладається відповідальність обслуговування ТЗ, відповідно до рекомендацій виробника.

Варто пам’ятати про те, що при покупці обов’язковим є ознайомлення з гарантією, адже на різні вузли, агрегати, деталі, виробник встановлює різні гарантійні терміни (виняток становлять розхідники). Тому, наприклад, при заміні масла не в офіційному сервісі машина не може повністю зніматися з гарантії.

У ремонті за гарантією сервіс відмовить лише в тому випадку, якщо вдасться довести, що пошкодження виникло через встановлення запчастин, проведення робіт не в дилерському центрі.

Монтаж додаткового обладнання

Ця ситуація аналогічна. Загрози дилера щодо зняття машини з гарантії при встановленні додаткового обладнання (сигналізації, захисту двигуна) у сторонній СТО безпідставні. Іншими словами, відповідальність за додаткове обладнання в цьому випадку нестиме не дилер, а сторонній сервіс, де проводилися роботи.

Наприклад, якщо після монтажу сигналізаційного пристрою станеться коротке замикання, що призведе до пожежі, необхідно буде розібратися у справжній причині проблеми. Якщо вдасться довести, що причиною замикання стало некваліфіковане втручання, відповідальним за те, що сталося, буде сервіс, де проводилися роботи.

Що дає автовласнику обслуговування в офіційному центрі

Виходячи з вищесказаного, багато хто може вирішити, що обслуговування у дилера не є необхідністю. Але є певні причини цього.

Відповідальність за повноту і якість робіт, що проводяться дилером, покладається саме на нього. Це позбавляє власників машин постійно пам’ятати про перелік робіт, необхідних кожному за ТО. У сервісних центрах всі роботи виконують майстри, згідно з регламентом.

Наявність записів у сервісній книжці. Цей момент дуже важливий для власників, які оновлюють машини на регулярній основі. Надання покупцеві заповненої сервісної книжки свідчить про своєчасне обслуговування транспортного засобу.

Крім цього, дилерами часто проводяться акції, надаються знижки, що також залучає клієнтів до обслуговування в офіційному центрі.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах