Сьогодні шкіряний салон не є чимось дивовижним. Багато хто купує авто з такою оббивкою, і за незнанням думає, що він не вимагає особливого догляду. Під час експлуатації транспортного засобу необхідно не тільки регулярно проводити техогляд машини, але також доглядати за салоном – видаляти плями, інші забруднення.

Багато хто віддає перевагу шкіряному салону завдяки його:

  • зручності;
  • практичність;
  • довговічності.

Але, незважаючи на стійкість до зношування, йому необхідний ретельний догляд з дотриманням усіх правил. Особливо актуально це для власників машин, салон яких виконаний зі світлої шкіри. Якщо не проводити регулярний догляд, поверхня матеріалу покривається темним брудним нальотом, у ньому з’являються складки, шорсткості.

Способи догляду за шкіряною оббивкою нової машини

Щоб надовго зберегти привабливий вигляд шкіряної оббивки нового авто, свіжий запах слід виконувати деякі нескладні маніпуляції. Слід зазначити, що доглядати новий салон набагато легше і простіше, ніж оббивку зі шкіри вживаних машин.

Фахівці рекомендують виконувати очищення не рідше ніж один раз на сім днів. Якщо ви не маєте вільного часу, очищення салону можна виконати у будь-якому великому автосервісі. Але якщо ви віддаєте перевагу самостійно проводити всі роботи, слід пам’ятати, що для оббивки з натурального та штучного матеріалу, використовуються різні очищувачі, купити які можна в будь-якому автомагазині.

На шкіряні елементи наноситься невелика кількість засобу для чищення (перед використанням засобу переконайтеся, що воно не призводить до потемнення шкіри, нанісши крем на окрему, малопомітну ділянку сидіння, дочекайтеся його повного вбирання), після чого:

  • розітріть круговими рухами за допомогою серветки, щоб засіб розподілився рівномірно;
  • залиште на 15-20 хвилин до повного висихання.

Нанесіть захисний засіб і дочекайтеся повного висихання (близько 30 хв).

Як очистити шкіряний салон уживаного авто

З часом оббивка втрачає первісну міцність, надійність, тому доглядати за салоном б/у машини потрібно обережно і уважно, щоб не пошкодити матеріал. Якщо наносити дуже велику кількість хімічних очищувачів, це може не тільки не очистити, а й погіршити стан оббивки.

Спочатку скористайтеся звичайним гліцерином (для пом’якшення). Наносите його за допомогою м’якої ганчірки і рівномірно розподіляйте по поверхні шкіри, залиште до повного вбирання (приблизно 20 – 30 хв). Залишки засобу легко забираються м’якою серветкою. Через кілька днів можна приступати до повноцінного очищення, використовуючи спеціальні засоби. Якщо вашому автомобілю більше п’яти років, фахівці рекомендують обробляти шкіряний салон не менше двох разів, витримуючи проміжок часу не менше 30 хвилин. Якщо салон дуже брудний, а очищення не робить ефекту, у цьому випадку допоможе лише перетяжка оббивки.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах