В принципі, як би не був уважним і вмів водій автомобіля, аварії все одно його всюди підстерігають. Ми пропонуємо вам кілька простих, але дієвих способів уникати ДТП, зберегти життя собі та близьким, а також зберегти автомобіль цілим.

 1. При необхідності повороту ліворуч, дуже хочеться заздалегідь підготуватися і повернути кермо, проте таким чином ви збільшуєте небезпеку аварії – при можливому ударі вас просто викине на зустріч.
 2. Дуже небезпечні слизькі узбіччя, особливо взимку. Якщо ви її таки прихопили, не крутіть різко кермо, навпаки, стисніть його і виїжджайте потихеньку на основне покриття, не натискайте різко на газ і не гальмуйте.
 3. Коли долаєте затяжний поворот про внутрішній радіус, намагайтеся бути максимально обережними. Зустріч за зовнішнім радіусом автомобіль при заносі понесе на вас, і тоді вам найкраще відразу піти в кювет, щоб зберегти машину і своє життя.
 4. Додайте газу при обгоні та перебудові в інший ряд.
 5. Не можна гальмувати на повороті, у цій ситуації можливий лише контрольований розгін машини.
 6. Намагайтеся аналізувати ситуацію та залишати собі запасний варіант. Наприклад, якщо ви не знаєте, чи встигнете провести обгін, то краще якийсь час, до прояснення ситуації виїдете з-за машини попереду і тягніться за нею, готові будь-якої хвилини піти на старе місце.
 7. При шаховому обгоні знижуйте швидкість наперед, на зустрічній смузі.
 8. Ніколи не панікуйте під час заметів – так ви можете зробити справи. Дійте за планом, не тисніть екстрено ні на гальмо, ні на газ, будьте спокійні та розважливі. Небезпечна ситуація, в якій нічого не можна зробити можлива лише на передньопривідному авто та на спуску, в інших ситуаціях є чітко прописаний алгоритм – ознайомтеся та вивчіть.
 9. Заздалегідь спробуйте випробувати авто на замети та екстремальні гальмування на рівній площадці, це допоможе вам дізнатися свою машину і завжди знати, на що вона здатна.
 10. На слизькій дорозі, особливо після дощу, не спирайтеся на роботу систем стабілізації. Під час аквапланування вона не включається та не працює.
 11. Коли їдете лівою смугою, а машини у правій стоять – будьте обережні, можливо вони пропускають пішохода. Загалом, спостерігайте за автомобілями з боків та спереду.
 12. Скидайте швидкість, якщо на узбіччі діти можуть вискочити під колеса раптово.
 13. Не перевищуйте швидкість і будьте максимально обережні.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах