Зараз на більшості сучасних автомобілів фари виготовляють із пластикових матеріалів. На жаль, з часом він втрачає свої властивості. Якщо ви придбали машину, навіть не з великим пробігом, то цілком можливо, що незабаром перед вами постане питання заміни фар. Але щоб відразу не бігти в магазин за запчастинами можна просто відновити старі фари, продовжити їм життя і на цілком серйозний термін.

Чому псуються фари?

Можливо кілька різних причин виходу з експлуатації або втрати властивостей освітлювальних приладів. Наприклад, вони можуть полягати в наступному:

  1. Абразивна дія піску та пилу. На швидкості цей вплив лише посилюється через тертя. Маленькі подряпини на поверхні фари створюють каламутність і гірше пропускають світло.
  2. Дія сонячного світла, а точніше його ультрафіолетової складової – на машинах обов’язково передбачено ще виробників захисний шар на фарах, проте згодом він стирається та ультрафіолетове випромінювання впливає на пластик.
  3. Брак на виробництві – дефекти із заводу не рідкість – такі фари швидко мутніють, тріскаються та погано пропускають світло.
  4. Вплив хімії – ми всі використовуємо хімічні речовини під час миття, їх використовують взимку на дорогах і так далі, вони можуть викликати різні негативні ефекти на пластиці.

У будь-якому разі, незважаючи на причину, фари потрібно відновлювати.

Метод оновлення пошкоджених фар

Найпростіше такі фари відполірувати. У вас може бути два шляхи вирішення проблеми – віддати спеціалістам чи спробувати зробити самостійно.

У разі звернення на СТО врахуйте, що така робота займе близько 4 години часу і коштуватиме до 2 тисяч гривень. Така ціна менша за вартість фар і ціни послуг з їх заміни, а продовжити роботу освітлювальних приладів автомобіля це може значно.

Другий шлях – відполірувати самим.

Процес полірування полягає у наступних етапах:

  • демонтаж;
  • чистка та шліфування, зазвичай проводиться шліфувальними шкурками Р120 та Р2000;
  • хімічне або механічне полірування спеціальною машинкою та пастою. Також можна використовувати хімію для відновлення прозорості;
  • захист спеціальною плівкою, яка надійно перешкоджатиме появі тріщин і подряпин на фарах.

Потім ваші освітлювальні прилади знову працюватимуть як новенькі. Процедура досить проста і зробити її легко можна самостійно.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах