Робота двигуна та його справність безпосередньо залежать від якості масляного та повітряних фільтрів. Ці деталі призначені для очищення повітря, що потрапляє в двигун та автомобільних рідин. За час своєї роботи вони пропускають через себе кілька тисяч кубометрів повітря та тисячі літрів рідини. Стежити за своєчасною зміною цих деталей необхідно постійно.

Якщо ви купуєте б/у автомобіль, то незважаючи на запевнення колишнього господаря про свіжість фільтрів, все ж таки краще їх замінити. Якщо ви довіряєте людині, то можете дізнатися про час попередньої зміни і відштовхуватися вже від цих знань. Давайте розберемося, коли потрібно міняти фільтри.

Регламентована заміна

У сервісній книжці автомобіля найчастіше терміни заміни фільтрів вказані. Зазвичай їх розраховують відповідно до середнього пробігу авто в стандартних умовах. Іноді окремим пунктом вказується час зміни фільтрів під час експлуатації у «важких умовах». Зазвичай для нормальних умов цей термін становить близько 10 тисяч кілометрів пробігу, а для «важких» – до 7 тис. км. Нормальними умовами у разі прийнято вважати міські (при не сильної запиленості і загазованості повітря), і навіть умови автобанів. Щоправда у місті на фільтри накладається додаткове навантаження – коли автомобіль стоїть у пробці та відстань не долається, а повітря та рідини через ці деталі прокачуються. У цьому випадку слід враховувати цей факт та скорочувати термін заміни фільтрів. Тяжкими умовами можна вважати експлуатацію транспортного засобу в умовах сільської місцевості. Коли автомобіль часто використовується на запорошених грунтовках, виникає додаткове навантаження під час перевезення вантажів або буксирування причепів. У цьому випадку заміну фільтрів та олії потрібно проводити частіше.

Як зрозуміти, що фільтри потрібно міняти?

Найкращим варіантом визначення терміну заміни фільтрів є стеження за їх станом і функціональними властивостями автомобіля.

Головними ознаками фахівці вважають такі, як:

  1. «Дзвіночком», що повітряний фільтр настав час змінити є зниження потужності мотора при підвищеному споживанні палива. Коли фільтр не виконує свою функцію з очищення повітря, у двигун його потрапляє менше, тому повноцінного згоряння суміші не виходить і машина гірше реагує на педаль газу. Також характерною ознакою є нестійкість оборотів мотора на холостому ходу (якщо точно відомо, що сам двигун та паливна система справні). Простіше кажучи – при зупинці та неодруженому ходу, у вас просто будуть сильно падати оберти, аж до того, що машина глухне.
  2. Визначити, що час змінити масляний фільтр ви зможете по лампочці тиску масла на панелі приладів, після запуску двигуна – вона просто буде довше горіти.

Слідкуйте за своїм автомобілем, любите його, частіше міняйте фільтри і він відповість вам гарною роботою.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах