Надійність гальмівної системи автомобіля є запорукою безпечної швидкісної їзди. При натисканні педалі гальма, що знаходиться всередині трубопроводів рідина впливає на гальмівні циліндри, які пригальмовують автомобіль силою тертя. Під час гальмування рідина нагрівається за рахунок виділення тепла. Якщо температура нагрівання досягне критичного значення, рідина може закипіти та з’являться парові пробки. Це призведе до зниження ефективності гальмівної системи, провалювання педалі гальма, за рахунок того, що рідина стане стисливою.

Для забезпечення ефективної роботи гальмівної системи, рідина повинна мати такі характеристики:

  1. Бути легко текучою, стисливою.
  2. Мати високу температуру кипіння.
  3. Бути неагресивною до металевих поверхонь.
  4. Не втрачати своїх властивостей при низьких температурах, що є актуальним для систем ABS, ESP.

Крім цього, гальмівна рідина має бути сумісна з гумовими ущільнювальними манжетами, сальниками, встановленими в гальмівному гідроприводі, запобігати появі корозійних процесів.

Типи гальмівних рідин

Сучасні виробники випускають кілька видів гальмівної рідини, що відрізняються властивостями за рахунок наявності різних активних речовин у складі.

Силіконові

Особливістю таких рідин є те, що вони не вбирають вологу. Нагромаджуючись у рідині, вода випаровується, при нагріванні ТЖ більше ста градусів. Основою цих рідин є кремнійорганічні полімерні продукти, їхня в’язкість не залежить від температури, але вони мають слабкі змащувальні властивості, не сумісні з мінеральними та гліколевими складами (маркування DOT 5).

Гліколеві

Їх основою є полігліколі та їх ефіри. Вони поділяються на класи DOT 3, DOT 4, DOT 5.1, кожен з яких має достатню в’язкість, хороші зв’язувальні властивості, високу температуру кипіння. При змішуванні спостерігається погіршення властивостей. Недоліком є ​​їхня гігроскопічність, за рахунок чого вони вбирають вологу із зовнішнього середовища через отвір у бачку.

Мінеральні

Мають відмінний показник в’язкості, змащувальні і захисні якості, не вбирають воду, має низьку температуру застигання. Основою таких масел виступає суміш рицинової олії зі спиртом (у рівних пропорціях). Не можна змішувати мінеральні та гліколеві рідини, через загустіння касторової олії, збільшення в обсязі гумотехнічних виробів.

При заміні гальмівної рідини необхідно знати, який її вид застосовувався раніше, яку рідину рекомендує використовувати виробник авто, або які ТЗ можуть бути сумісні з рекомендованою виробником.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах