Ми розповіли вам, як вибрати і що загрожує акумулятору. В принципі, все, що потрібно зробити, коли він виходить з ладу – зарядити, або замінити якщо заряд він уже не бере. Інша справа поломки чи проблеми з генератором. Тут все на порядок складніше та важливіше. І якщо замінити акумулятор може будь-який водій, навіть зовсім новачок, то визначити, що генератор несправний, можуть тільки досвідчені водії. До речі, наші поради стануть у нагоді і при покупці автомобіля та тестуванні його стану.

Як зрозуміти що з генератором проблеми?

Як визначити, що ось-ось генератор зламається і перестане виробляти струм? Всі знають, що акумулятор і генератор працюють у симбіозі та залежать один від одного. У цьому зв’язку один – запасний джерело енергії, другий – головний. Звичайно, потрібно, щоб якісно працювали обидва. Інакше автомобіль неможливо використовувати за призначенням. При поломці акумулятора ви зовсім не заведете машину, а при поломці генератора якийсь час ще зможете проїхати.

Дізнатися, що генератор несправний, потрібно якомога раніше, щоб уникнути великих витрат і втраченого на ремонт автомобіля часу. Як можна визначити проблему? Давайте розберемося.

Основними ознаками того, що він скоро перестане працювати, є частий вихід з ладу акумулятора, якщо за короткий період часу ви вже кілька разів його замінили або сотні разів заряджали – значить проблема в генераторі і потрібно хоча б почати діагностику. Може бути і так, що перетворювач енергії, що погано працює, дає на акумулятор електричний струм великої потужності, це веде до того, що википає електроліт, і акумулятор дуже швидко виходить з ладу. Дуже може бути, що причиною є реле-регулятора, обов’язково зверніться на СТО за оцінкою та перевіркою.

Занадто потужна робота. Двигун заводиться, автомобіль не глухне на ходу, але при цьому світло від фар тьмяне, але освітлювальні прилади в нормі, лампочки змінені і вчасно замінені. Така поведінка фар може прямо вказувати на те, що потрібно перевірити генератор, особливо приводний ремінь.

Ще одна явна ознака – мерехтіння та миготіння фар та інших світлових елементів, що залежить від оборотів двигуна.

Може бути і така ознака – якщо після того, як двигун завівся індикатор мотора на панелі приладів продовжує світиться, значить є проблема і швидше за все в генераторі.

Коли генератор виходить з ладу, ви можете проїхати ще з десяток кілометрів, правда, варто пам’ятати, що потрібно вимкнути музику, зайве світло та інші споживачі енергії.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах