На сучасних автомобілях встановлена ​​кнопка, за допомогою якої можна перевірити стан роботи панелі приладів, тому що водії не завжди впевнені, що всі датчики і лампочки працюють справно.

Для перевірки консолі необхідно натиснути кнопку скидання пробігу автомобіля. Принцип перевірки практично ідентичний на всіх марках машин:

  • потрібно натискати кнопку при вимкненому стартері та скинути пробіг;
  • не відпускаючи пальця з кнопки необхідно провернути ключ у замку запалювання;
  • консоль запрацює, і почнуть показувати датчики та рухатися стрілки;
  • Якщо на консолі в даний момент не функціонують датчики, тоді приладову панель потрібно терміново ремонтувати. Некоректна робота консолі може спричинити ремонт силового агрегату або інших основних вузлів автомобіля.

Які поломки можна виявити при натисканні кнопки

Після того, як консоль запрацювала, на ній загоряються всі лампочки і починають рухатися стрілки і можна визначити, яка лампочка згоріла, і який датчик перестав функціонувати, а також можна вважати необхідну інформацію з бортового комп’ютера про неполадки в авто. На панель приладів виводяться такі відомості про несправності машини:

  • порушення функціонування трансмісійної системи;
  • зарядний акумулятор;
  • неправильна робота основних вузлів гальмівної системи;
  • несправності в електроніці.

Можна за допомогою кнопки на щитку приладів можна виявити витік охолодної рідини з патрубка або радіатора, що призводить до перегріву двигуна і за короткий проміжок часу виводить з ладу силовий агрегат. Вартість двигуна в кілька десятків разів дорожче, ніж полагодити несправність консолі.

Також на панелі приладів відображається показник роботи масляної системи. Якщо горить лампочка тиску масла, необхідно перевірити роботу масляного насоса або замінити фільтр. Часто водії не перевіряють фільтр, поки не починає стукати двигун, але таке виявлення поломки запізнилося, тому що доведеться міняти та реставрувати робочі вузли силового агрегату.

Досвідчені автомобілісти та автомеханіки рекомендують перевіряти роботу консолі не рідше, ніж 1 раз на 1-2 місяці, що по можливості швидко виявити поломку та зробити своєчасний ремонт несправних деталей. При регулярній перевірці роботи авто можна значно продовжити термін експлуатації двигуна та основних робочих систем транспортного засобу.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах