Різке коливання температури повітря призводить до труднощів у запуску двигуна. При сильному зниженні температури (до 25-35 градусів морозу), мотори можуть замерзати як у стоячому положенні, так і в момент руху. Нерідко після сильного охолодження силові агрегати глухнуть.

Багато двигунів розраховані на роботу в діапазоні температур від -15 до +25-30 градусів, виходячи з такого температурного режиму, і підбирається моторне масло. При зниженні температури в даному діапазоні потрібно прогрівати двигун мінімум 10 хвилин, а при температурі нижче 25 градусів – утеплювати мотор.

Використання радіаторної заглушки

При поїздках, особливо на тривалі відстані, двигун вимагає певну робочу температуру, тому для її збереження багато автомобілістів встановлюють картонку попереду радіатора, що перешкоджає попаданню холодного вітру всередину моторного відсіку. Різке зниження робочої температури в силовому агрегаті може призвести не тільки до підвищення витрати палива на 20-25%, а й зниження ресурсу служби деталей поршневої групи, паливної системи і т.д.

Сьогодні радіаторні заслінки виготовляють багато підприємств, тому можна купити як стандартну (для всіх марок машин), так і розроблені спеціально для конкретної марки автомобіля. Заслінка дозволяє контролювати температурний режим мотора в роботі, і коригувати – піднімати або опускати елементи, що рухаються.

Застосування авто ковдри

Силовий агрегат охолоджується не тільки в момент руху за допомогою морозного вітру, а й у момент стоянки (навіть нетривалої). Автоковдра не дозволяє двигуну охолонути за короткий час. Вони по своїй конструкції схожі зі звичайними пледами, але відрізняються матеріалом виготовлення – обшивка виготовляється з мулітокремнеземистої вати, а наповнювачем служить склотканина, яка стійка до високих температур (до 1200 градусів) і запалення (не плавиться при зіткненні з гарячими). Ковдра укладається на двигун і фіксується кришкою капота.

При накриванні силового агрегату ковдрою потрібно стежити за тим, щоб кінці не потрапили під ремінь генератора та ГРМ, що призведе до поломки машини.

Варто враховувати, що утеплення двигуна в зимовий період – це не можливість швидко нагріти машину, а підвищення ресурсу всіх робочих вузлів двигуна. Залежно від призначення, кожен автовласник сам вибирає методи утеплення – радіаторну заслінку або автоковдру.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах