Багато автомобілістів вважають, що миття двигуна не є обов’язковою процедурою, на думку інших, цю процедуру необхідно виконувати регулярно. Грязьові відкладення на двигуні авто ускладнюють контроль за витіканням олії, охолоджуючих засобів, що, при виникненні несправностей, не дозволить помітити проблему, що виникла, і призведе до більш серйозних неполадок. Крім цього, значне скупчення бруду сприяє перегріву двигуна, ускладнює його тепловіддачу, викликаючи передчасне зношування.

Скопившийся бруд на електропроводці призводить до скрутного запуску, крім цього, масляні патьоки, що утворюються в моторному відсіку, під час випаровування можуть утворювати горючі пари, що часто призводить до загоряння. Чистий двигун радує око автовласника, більшість майстерень не приймають машину для виконання ремонтних робіт через брудний двигун. Здійснюватися миття даного агрегату зобов’язана в умовах сервісу, де працюють професійні фахівці, але якщо власник машини вирішив виконати цю процедуру самостійно, слід дотримуватися основних рекомендацій.

Етапи очищення двигуна власними силами

Для якісного очищення двигуна можна використовувати воду з автошампунем, або спеціально призначений для цього очисник, який відмінно видалить залишки технічних рідин, що пригоріли, масляні плями, залишки солі, інших реагентів, що потрапляють під капот з дороги. Завдяки наявності у складі очисників потужних присадок, утворюється активна піна, проникає в найдрібніші зазори між деталями, розмочує та видаляє навіть застарілі грязьові відкладення.

Також при виконанні очищення двигуна необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. За допомогою поліетиленової плівки виконується ретельна ізоляція роз’ємів, генератора, інших елементів, що бояться вологи.
  2. Не мити двигун під великим тиском води, щоб не пошкодити утеплювач, не змити фарбу з деяких деталей.
  3. Рекомендується мити двигун, коли його температура знаходиться в межах від 40 до 50 градусів Цельсія (миючий розчин повинен бути приблизно такою самою температурою).
  4. Акумулятор краще зняти, але якщо робити мийку без зняття, відключається мінусова клема.
  5. На поверхні наноситься засіб для чищення (потрібно залишити на кілька хвилин, щоб бруд розчинився).

На останньому етапі очищувач змивається, ізоляція знімається, все ретельно просушується, протирається ганчіркою.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах