Під час руху авто на значній швидкості, з-під коліс зустрічних машин, вилітає невеликий гравій, інші дрібні частинки, при попаданні яких на кузов, відбувається пошкодження лакофарбового покриття. Через певний відрізок часу під впливом вологи в цих місцях можуть з’явитися невеликі плями іржі, тобто виникає корозійний процес.

Щоб позбавитися таких плям, запобігти розвитку корозії, сучасні виробники автохімії пропонують величезний асортимент різних засобів, призначених для видалення іржі. Багатьом автомобілістам вони відомі як модифікатор чи перетворювач іржі.

Випускаються речовини у вигляді:

  • спрею (в аерозолях);
  • рідини;
  • геля;
  • спеціальних олівців.

Спеціально розроблені з’єднання, що знаходяться у складі засобів, сприяють перетворенню іржі на оброблюваній ділянці, в досить міцну плівку, яка має високі захисні властивості.

Як діють перетворювачі, їх особливості

Перетворювач іржі при нанесенні на корозійну ділянку реагує з частинками окисленого металу і перетворює їх у хімічно нейтральні речовини, які втрачають здатність руйнувати залізо. Це призводить до повного припинення корозійних процесів, поверхню можна ґрунтувати та фарбувати. Сучасні виробники пропонують кілька засобів, що відрізняються наявністю активної речовини у складі, що визначає основні властивості засобу.

Таких продуктів представлено лише два:

  1. Перетворювач на основі ортофосфорної кислоти. Кислота ортофосфорна реагує з частинками іржі, перетворюючи їх на солі (або фосфати), абсолютно нешкідливі для металу. При обробці поверхня металу ніби «протруюється» на незначну глибину, за рахунок чого збільшуються його зчіпні властивості з ґрунтовкою, а також здатність протистояти корозії надалі.
  2. Перетворювач нейтральний або безкислотний, він же таніновий. З’явилися такі гроші недавно. За рахунок відсутності у складі продукту кислот процес обробки поверхні істотно спрощується. Змивання засобу після обробки не потрібно, тому при великих обсягах робіт такий тип перетворювача буде економічно ефективніший.

Для обробки похилих і вертикальних поверхонь, рекомендується використовувати гелевий перетворювач, так як він не буде стікати, на відміну від рідкого, і краще утримуватися на ділянці, що обробляється. Перед застосуванням необхідно ретельно ознайомитись з інструкцією.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах