Купівля підтриманого вантажного автомобіля, мабуть, навіть відповідальніша справа, ніж придбання автомобіля легкового. Давайте розберемо особливості огляду вантажівки.

Алгоритм огляду

Для вантажівки естетичний зовнішній вигляд зовсім не найголовніше, хоча перед продажем зазвичай його упорядковують, але головне, щоб такий автомобіль виконував свої функції. Ця машина має добре і багато працювати. Перевірка технічного стану всіх систем вантажного авто важлива ще з тих міркувань, що звичайний ремонт багатьох вантажівок, зарубіжних чи вітчизняних це досить дорогий захід.

Отже, на що звертати увагу насамперед:

 1. Знос гуми – головне перевірте передні колеса – знос протекторів має бути однаковим. В іншому випадку причина може полягати в люфті підшипників або шворнів.
 2. За допомогою щупа перевірте рівень масла, врахуйте, що машина повинна простояти не менше 2 годин, щоб ця маніпуляція стала можливою. Олія повинна бути чорною і в’язкою, якщо вона дуже рідка, сіра, ви бачите повітряні бульбашки, значить з двигуном суттєві проблеми.
 3. Перевірте запалення – не повинно бути сторонніх шумів та перебоїв, завестися мотор повинен швидко та без проблем.
 4. Перевірка головки блоку циліндрів здійснюється водою – полийте їх з пляшки – і якщо вода буде пузиритися, отже, десь є пробою.
 5. Огляньте двигун на патьоки олії. В ідеалі їх не повинно бути.
 6. Якщо на турбіні ви помітили масло, це говорить про можливі проблеми та швидку поломку.
 7. Перевірка коробки передач повинна показати – візуальна відсутність патьоків масла, м’яке перемикання швидкостей.
 8. Перевірте ходову систему – візуально та в русі.
 9. Більшість вантажівок оснащується складними бортовими комп’ютерами, в них записуються всі можливі помилки та збої в системі. Обов’язково перевіряйте помилки.
 10. Там же ви дізнаєтесь про реальний пробіг вантажівки.
 11. Важливо ретельно перевірити раму автомобіля – не повинно бути тріщин. При покупці тягача перевіряйте сідло.
 12. Перевірки потребують і всі гідравлічні системи вантажівки.

Це ще далеко не всі заходи, які обов’язково потрібно здійснити перед покупкою вантажного автомобіля. Щоб мати можливість оцінити його реалістичніше, найкраще запросити фахівців, які разом з вами проведуть перевірку технічного стану.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах