Якщо ви купуєте машину – перевірити потрібно всі системи та деталі, так уникнути поломки та витрат грошей на ремонт буде найкраще.

Перевірка колінчастого валу потрібна в тому випадку, якщо автомобіль був у капітальному ремонті з різних причин або з двигуном були проблеми. Проте, навіть якщо попередній господар нічого не говорив про такі заходи, перевірити зайвим коленвал не буде. Краще витратити трохи часу та сил до покупки, ніж потім усувати поломку.

Діагностика та перевірка

До ретельної перевірки, щоб розуміти всю картину цілком найкраще провести діагностику стану двигуна автомобіля та суміжних систем. Вона містить в собі:

 1. Уточнення повного пробігу автомобіля.
 2. Повний термін служби та час експлуатації транспортного засобу після останнього капітального ремонту.
 3. Перевірка характеристик масла – стан, консистенція, тиск, колір вихлопу, витрата.
 4. Визначити наявність стуків, як тих, що чують, так і визначених лише спеціальними приладами.
 5. Перевірка на наявність вібрації.
 6. Компресія в циліндрах.

Після діагностики настає час перевірки колінчастого валу, для цього потрібно вжити таких дій як:

 1. Почати розбирання системи.
 2. Переглянути наявність сколів і тріщин.
 3. Без демонтажу валу перевірити люфт.
 4. Перевірте номери вкладишів – якщо колінвал не ремонтувався, то вкладиші на ньому нульового розміру. Майте на увазі, що після 4-го ремонту колінчастий вал підлягає утилізації та повній заміні.
 5. Під час ремонту колінвал можна доручити майстрам для приведення в робочий стан. Вони проведуть напилення або наплавлення з розточуванням під нульовий розмір, таким чином ця деталь отримає друге життя.
 6. Не забувайте переглянути стан супутніх деталей – шатунних, корінних шийок, перегляньте все на наявність подряпин, задир та інших дефектів.

Також перевірити колінчастий вал можна за допомогою спеціальних пристроїв. Майстри можуть здійснити діагностику деталі за допомогою токарного верстата. Такі маніпуляції не прості та вимагають доступу до обладнання. Ми не радимо самостійно займатися цією діяльністю.

Наші фахівці пропоную вам послуги з перевірки всіх систем автомобіля, у тому числі колінчастого валу. Будемо раді допомогти вам у підборі ідеальної машини.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах