Стабілізація підвіски важлива будь-якого транспортного засобу. Важливо, щоб передній і задній міст був нею обладнаний. Існують різні види стабілізаторів. Наприклад, на легкових автомобілях використається система поперечної стабілізації. Для кожної моделі та марки її присутність є обов’язковою, особливо на передній підвісці.

Грубо кажучи, сам поперечний стабілізатор це сталевий, дуже міцний (через великі навантаження) прут, із закругленими краями, довжиною трохи меншою за ширину машини. По краях деталі існують спеціальні виїмки, яких кріпляться стійки стабілізаторів. Які, наприклад, на передній підвісці, з’єднуються з поворотними кулаками за допомогою хомутів через гумові сайлентблоки. Потрібен стабілізатор для того, щоб автомобіль не мотало з боку в бік, і він впевнено тримав дорогу.

Крім самого стабілізатора надзвичайно важливі і стійкі. Їхня несправність позначиться на керуванні автомобілем не найкращим чином. Саме тому, вибираючи машину, їх обов’язково потрібно перевірити.

Що нам скаже про несправність стійок стабілізатора?

Як швидко визначити, що стійки стабілізатора або сам стабілізатор несправні? Пропонуємо вам кілька яскравих ознак такого дефекту в автомобілі. Отже, система стабілізації автомобіля вимагає ремонту якщо:

  1. Коли ви повертаєте на ходу кермо, але автомобіль розгойдуватиметься. Амплітуда та період розгойдування може бути різним залежно від характеру поломки. Однак, навіть невеликі хитавиці вже привід задуматися про покупку автомобіля або детальнішу перевірку його на ямі та на спеціальних стендах.
  2. Нестійкість машини під час руху. Найсильніше відчуватиметься при заході в різкий поворот. Саме тому під час перевірки авто варто вибирати трасу для тест-драйву з різкими поворотами, підйомами та спусками, ямами, а сам автомобіль протестувати на різних швидкостях.
  3. На кілька секунд відпустіть кермо. Якщо автомобіль починає вести вбік, навіть рівною і доброю дорогою, значить, потрібні додаткові перевірки.
  4. Стук у підвісці може сигналізувати про дефекти системи стабілізації. Звичайно, у нього можуть бути інші причини, але не можна виключати і проблем зі стабілізатором.

При будь-якій з цих ознак під час випробування машини наполягайте на більш детальній перевірці транспортного засобу. Наші майстри допоможуть вам вибрати автомобіль із справною системою стабілізації та уникнути зайвих витрат на ремонт, а також проблем на дорозі. Зверніть увагу, що новачкам особливо небезпечно керувати автомобілем з такими проблемами, як поломка стабілізатора. Бережіть себе, а ми вам допоможемо. Звертайтесь!

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах