Нещодавно в моду увійшло обклеювання автомобіля спеціальною плівкою, для захисту кузова від сколів, подряпин та інших неприємностей. Ця послуга стає все більш популярною, як у власників нових, так і людей, які купують беушний автомобіль. Ми вирішили розібратися, що до чого і донести до вас, дорогі читачі, цю корисну в усіх сенсах інформацію. Отже, що таке захисна плівка, яка вона буває і що вона дає.

Види плівки

На даний момент у світі існує два види плівки:

  1. Вінілова.
  2. Поліуретанова.

Перша, дешевша та поширена. Однак захист від пошкоджень при її використанні досягається виключно через товщину покриття. Така плівка погано реагує на зміну температур та потребує частої заміни. Другий варіант набагато сучасніший і тут захист відбувається за рахунок властивостей плівки. Вона не втрачає своїх здібностей і не не змінює характеристик внаслідок впливу низьких, зимових температур, на відміну від вінілової, літня спека їй також не країна, та й вплив ультрафіолету ця плівка набагато стійкіша.

Позитивні якості та недоліки кожного з видів плівки

Давайте розберемо докладно плюси та мінуси кожної категорії.

Отже, вінілова плівка є прозорим матеріалом, приблизно в 100 мікрон товщиною. Вона досить добре показала себе як захист від піску, подряпин від гілок, подряпин, які можуть виникати при миття. Буває не тільки прозорою, а й матовою, таке покриття дуже естетично виглядає і може бути елементом декору авто. Однак, вона швидко втрачає прозорість через вплив світла та деяких хімічних речовин. Крім того, слід враховувати той факт, що при невеликій подряпині переклеювати потрібно весь сегмент.

Поліуретанова плівка зазвичай має товщину близько 150 мікронів, зрідка – 300 мікронів. Вона краще вінілової плівки захищає корпус автомобіля від сколів та подряпин. Відмінно пропускає ультрафіолет і не змінює своїх властивостей через його вплив. Недоліком такої плівки є її вартість – вона раз на п’ять дорожча вінілової, зате і захищає корпус автомобіля краще.

Існує думка, що клеїти плівку можна тільки на нове авто, це не відповідає істині – б/у автомобіль у хорошому стані також можна і потрібно захищати від механічного зовнішнього впливу.

Крім того, зауважимо, що існують і кольорові плівки – таким чином ви можете не тільки захистити авто, але й змінити його стиль, декорувати за своїм смаком і т.д.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах