За відсутності неполадок двигун автомобіля працює справно, але при виникненні несправностей однієї з систем, відбувається його перегрів, що загрожує суттєвими неприємностями, а в деяких випадках, може знадобитися капітальний ремонт агрегату. На приладовій панелі розміщено спеціальний покажчик, який показує температуру рідини, що охолоджує, і якщо стрілка знаходиться в червоній зоні, це свідчить про виникнення проблем з автомобілем. У цих випадках, автовласник зобов’язаний вжити термінових заходів, щоб запобігти пошкодженню конструктивних елементів, передчасному зносу двигуна.
Що призводить до перегріву двигуна

Серед основних можна виділити кілька причин, що призводять до підвищення температури автомобільного двигуна.

  1. Ушкодження термостату. Про це свідчить холодна нижня частина радіатора, при гарячому двигуні необхідна заміна термостата.
  2. Недостатня кількість охолоджуючої рідини, її погана якість (для усунення перегріву антифриз рекомендується регулярно змінювати та заливати рідину одного кольору).
  3. Несправність вентилятора, електроприводу. Вентилятор повинен спрацьовувати, якщо температура досягає 95 – 105 градусів Цельсія, також він автоматично вмикається, при включенні кондиціонера. Якщо автомобіль оснащений електровентилятором, відмова його системи керування може стати причиною перегріву двигуна.
  4. Ослаблення, розрив ременя приводу помпи (водяного насоса).
  5. Засмічення радіатора із зовнішньої, внутрішньої сторони (при попаданні на радіаторну решітку, сміття викликає закупорку сот, або ушкоджує їх, що перешкоджає нормальному охолодженню, для усунення проблеми потрібне регулярне промивання радіатора).
  6. Засмічення, блокування шлангів радіатора.
  7. Несправність клапана на кришці радіатора.
  8. Засмічення повітряного фільтра.
  9. Ушкодження прокладки під головкою циліндра.
  10. Несправність електронної системи керування.

Перегрів двигуна може виникати через відмову водяної помпи, при виході з ладу різних датчиків двигуна, попаданні масла в систему охолодження. У разі виникнення неполадок рекомендується звертатися до автосервісу, для проходження діагностики, отримання кваліфікованої допомоги. Доставити машину можна за допомогою евакуатора, або рухатися до автосервісу самостійно, невеликими відрізками шляху, виконуючи часті зупинки, щоб уникнути перегріву.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах