Автомобілісти знають, що зимова гума є галасливою завдяки своїм конструкційним особливостям. Це норма, але нерідко водії помічають, що покришки на постійній основі і незалежно від виду гуми (літні, всесезонні) створюють сильний гул. Причини можуть вказати в автосервісі, але діагностика коштує чималих грошей, тому виявити неполадки та усунути їх можна самостійно.

Причини шуму автопокришок

Склад зимової гуми гарантує її жорсткість, а особливий протектор забезпечує хорошу прохідність засніженою дорогою, а на сухому асфальті колеса створюють гул. Літні та всесезонні автопокришки мають інший склад гуми (м’якший), що дозволяє плавно стикатися з дорожнім покриттям, тому гулу не повинно бути чутно.

Якщо водій чує постійний шум, тоді потрібно змінити покришки на продукцію провідних світових виробників, які виконують гарантійні зобов’язання та забезпечують якість, а також розробляють малюнок протектора та його глибину так, щоб максимально знизити вібраційні частоти, що видаються.

Також не варто вибирати широкі шини (це не покращує стійкість на дорозі), а варто віддати перевагу автопокришкам із середньою шириною.

Методи зниження шуму в колесах

Досвідчені автомобілісти та автомеханіки рекомендують кілька методів, які позбавлять гулу в колесах:

  • коригувати тиск у шинах, тому що низький або надлишковий тиск викликає шум при їзді. Варто враховувати, що невідповідність норми тиску в шинах сприяє швидкому зношуванню протектора;
  • якщо тиск у покришках в нормі, а шум не припинився, потрібно в сервісі пройти балансування коліс і на стенді вирівняти кут кріплення коліс на передній осі;
  • також багато автомобілістів для зниження шуму, наносять шумоізоляційний шар антигравію на арки колеса. Для цього знімають колеса і ретельно миють і сушать. Після цього вібропласт наносять на 60% колісної арки. А на вільні від вібропласту ділянки наносять шумоізоляцію 4-5 шарів. Така процедура значно знижує шумність автопокришок під час їзди. Також антигравієм можна обробити і дно машини, що суттєво знижує шумність, та захищає кузов від корозійного руйнування металу.

Не завжди шум у покришках є причиною поломки автомобіля, тому кожен автовласник може самостійно провести діагностику залізного коня і усунути причини шумності коліс.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах