Всі системи автомобіля взаємопов’язані та важливі. За будь-якої поломки машина поводитиметься інакше. Однак є один вид поломок, який ви навіть не зможете відчути. Здавалося б, швидше за все, і це вихід з ладу чогось зовсім не важливого та простого? Але немає! Така поломка пов’язана з виходом з ладу пружини, яку не можна віднести до незначних деталей.

Люди, які експлуатують б/ушні та старі автомобілі з такими поломками стикаються постійно. А останнім часом епідемія поломки пружин торкнулася і нових машин, причому в благополучній Європі, що відрізняється хорошими дорогами.

Що таке пружина і навіщо вона потрібна?

Роль пружин у підвісці автомобіля – затримувати та пом’якшувати удари та перевантаження. Ці прості деталі забезпечують комфортну їзду та м’якість ходу автомобіля. До того ж, вони служать для збереження кліренсу під дном машини. Величезну роль відіграють пружини для забезпечення безпеки.

Насправді ці деталі зменшують сили, які впливають на підвіску. Управляти машиною без пружин буде неможливо. Можна їхати навіть без амортизаторів, та не без пружин. На жаль, рідко про них пишуть в оглядах та блогах. Це пояснюється тим, що пружини зношуються повільно, і постійного технічного обслуговування або контролю не вимагають. Ви, як водій, зможете відчути неполадки із пружиною, тільки після дуже серйозної механічної поломки. В іншому випадку – ні знос, ні ознаки швидкої поломки ви не зможете зрозуміти.

Причини поломок

Розташовуючись на підвісці, у відкритому місці пружина постійно піддається численним впливам навколишнього середовища. Найчастіша причина поломки – це пошкодження верхнього ізоляційного шару на пружина та подальша корозія сталі. Найсильніше страждають пружини в зимовий час.

Діагностика

Діагностувати поломку або знос пружин допоможуть такі ознаки:

  1. Вібрація на ямах та нерівностях.
  2. Частий і нерегулярний стукіт під днищем.
  3. Перекос автомобіля.
  4. Крени під час руху та гальмування.

В цілому, за пружинами важливо і потрібно стежити, а при придбанні автомобіля, що був у вживанні, варто звертати на них увагу. Наші спеціалісти можуть допомогти вам підібрати автомобіль з хорошими пружинами або хоча б розкажуть, у якому разі їх потрібно буде замінити насамперед.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах