Ремені безпеки, присутні в кожному автомобілі, є необхідністю, а не марним елементом, як вважають багато водіїв. Основне їх призначення – забезпечення безпеки, збереження життя водія, пасажирів, при лобовому, бічному зіткненні, перекиданні транспортного засобу.

Протягом багатьох десятиліть ремені безпеки вдосконалювалися, і сьогодні в сучасних автомобілях встановлюються ремені, які значно підвищують рівень безпеки, що забезпечують комфорт.

У чому полягає плюси ременів безпеки

Давайте розглянемо існуючі переваги використання ременів безпеки.

  1. У сучасних автомобілях встановлюються ремені інерційного типу, які при виникненні аварії забираються за допомогою одного клацання, тому заплутатися в них неможливо.
  2. Пристібатися необхідно, навіть якщо автомобіль рухається на невеликій швидкості, адже це дозволить уникнути серйозних травм при зіткненні.
  3. Категорично забороняється тримати на руках дитину, навіть якщо дорослий пасажир пристебнутий. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю 30 кілометрів на годину, дитина вагою сім кілограм, вислизне з рук, під впливом сили в 135 кілограм. Для безпеки дітей використовуються спеціальні автокрісла.
  4. Якщо передбачається подолати навіть незначну відстань, пристібатися необхідно (за статистикою, більшість аварій трапляється на відстані 10 кілометрів від будинку).
  5. Місце за водієм на задньому сидінні вважається найменш небезпечним, тільки в тому випадку, якщо пасажир, що знаходиться на ньому, пристебнутий.
  6. Багато хто думає, що під час аварії краще бути викинутим з машини. Практично завжди така ситуація закінчується летальним результатом, але якщо залишитися в салоні не пристебнутим, існує величезна ймовірність того, що будуть отримані травми, несумісні з життям, при ударі об елементи салону.
  7. Навіть якщо у конструкції машини присутні подушки безпеки, пристібатися ременями необхідно, адже рухаючись назустріч подушці, не пристебнутий водій або пасажир зробить це набагато швидше, ніж пристебнутий, та отримає складну травму.

Багато водіїв пристібають ремінь безпеки за сидінням. Робити це категорично забороняється, адже у разі зіткнення спрацьовує піротехнічний переднатягувач ременя, а водій отримає удар у спину, швидше, ніж необхідно, зіткнеться все з тією ж подушкою безпеки.

Виходячи з вищесказаного, варто відзначити, що ремінь безпеки не таке вже й марне пристосування. Дотримуючись всіх умов під час руху, навіть на незначні відстані, ви оберігаєте себе та своїх пасажирів.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах