Сьогодні шахраї діють за різними схемами, продаючи клієнтам автомобілі-двійники. Окрім подвійних номерів, вони перебивають VIN-коди на вкрадених авто. Цей прийом часто використовують під час продажу дорогих або ексклюзивних машин.

Правила виявлення машини-двійника

Маючи необхідне обладнання та отримавши доступ до документів, автошахраї швидко створять точну копію автомобіля з документами, номерами та новим VIN-кодом. Зустріти близнюка на автошляхах – це рідкісний випадок, але все ж таки можливо, тому встановити справжнє походження і законність авто можна тільки після виявлення перебитого VIN-коду.

Нерідко автовласники дізнаються про те, що їздили автомобілем-клоном тільки тоді, коли зіткнутися з проблемою переоформлення при продажі.

Ризики для автовласника

Важливо розуміти, що з появою проблем на дорозі (аварійна ситуація з викликом співробітників ДАІ), у автовласника автодвійника можуть виникнути серйозні неприємності, які загрожують конфіскаціями транспортного засобу до з’ясування всіх обставин та законності авто.

Якщо під час розгляду буде встановлено факт виготовлення незаконних номерів та документів для приховування угону, тоді автомобіль заарештовується, а на водія порушується кримінальна справа за фактом угону та підробки документів.

У разі непричетності господаря автотранспорту до злочину справу закриють, але, на жаль, повернути витрачений час, гроші на адвоката та нерви ніхто не зможе. Та й автомобіль навряд чи вдасться повернути, бо колишній господар має на нього більше прав.

Як уникнути таких проблем при покупці авто

Щоб не зіткнутися з машиною-двійником, потрібно при покупці переоформляти придбаний транспортний засіб – знімати з обліку та ставити на облік на нового господаря (при цьому з’ясується походження авто та його законність). Якщо продавець відмовляється від процедури переоформлення, тоді це знак про те, що з машиною не все гаразд. Дана відмова має насторожити покупця.

Головне правило покупця – це не купувати машину за довіреністю, а лише через купівлю-продаж.

Також варто враховувати і той факт, що багато співробітників поліції працюють в одному зв’язуванні з шахраями і отримують від них фінансові кошти за приховування злочину. Тому переоформлення автомобіля потрібно проводити не в тому відділенні, де скаже продавець, а в тому, де працюють перевірені співробітники, не пов’язані з автошахраями, що допоможе уникнути зустрічі з аферистами.

Щоб на 100% убезпечити себе від зустрічі зі злочинцями, потрібно придбати автотранспорт у офіційних дилерів в автосалонах.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах