Майже всі деталі автомобіля мають своє маркування. Скло – не виняток. Вибираючи старий автомобіль, вам слід звернути на них максимум уваги. Звичайно, якщо одне – два вікна змінювалися не завжди варто переживати, але якщо заміні підлягали всі шибки, і якщо маркування на них з різними датами і різних виробників – це принаймні задуматися.

Яка інформація закодована в маркуванні автомобільного скла?

Існує більше десятка основних виробників скла для машин, які виготовляють із трьох основних матеріалів. Видом маркувань у світі на даний момент існує цілих п’ять, проте на кожній закодована та сама інформація, давайте розберемося докладніше. Отже, на склі автомобіля вказують:

  • матеріал та тип скла (триплекс, сталініт);
  • виробника (назва компанії або її товарний знак);
  • зазначається офіційне затвердження за правилами відділення при ООН, R43 ЄЕК або указом 92/22/СЕЄ країн, що входять до економічної європейської співдружності;
  • дата випуску даного скла.

Ця інформація може подаватись у різному вигляді, але вона вказується неодмінно. Зазвичай країни кодуються буквою «Е» та цифрами, де: 1 – Німеччина, 2 – Франція, 3 – Італія, 4 – Нідерланди, 5 – Швеція, 6 – Бельгія, 7 – Угорщина, 8 – Чехія, 9 – Іспанія, 10 – Сербія, 11 – Англія… і таке інше. Номер. на жаль. не прив’язаний ні до алфавіту, ні до розташування країни, але таблиці позначень є в мережі інтернет, де ви зможете перевірити код.

Основні виробники

На кожному склі обов’язково є інформація про компанію-виробника. Умовно їх можна поділити на три основні категорії:

  1. Економ клас – за якістю вироби цих брендів досить хороші. До них відносять – CSG, Starglass, XYG, FYG, Tamglass.
  2. Вищий клас (преміум) – до нього відносять такі компанії як PPG, Pilkington або AGC.
  3. Бізнес-категорія – по суті, ідеальне вирішення питання “ціна-якість”. До цього класу варто віднести такі компанії як Shatterprufe, Saint Gobain Sekurit.

Знання про ці компанії допоможе вам при перевірці автомобіля – якщо сама машина відноситься до преміум класу, але на ній ніяк не можуть бути встановлені стекла з економ-категорії. Якщо помітили, що класи автомобіля та шибок на ньому не співпадають, отже, і з машиною щось не так. У такому разі ми рекомендуємо перевірити машину ретельніше, особливо на маркери ДТП або добре перевірити документи – автомобіль може бути у вигнанні, а шибки міняли, щоб збити зі сліду.

В цілому, допомогти в огляді передбачуваного для покупки автомобіля завжди раді наші фахівці.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах