Такий елемент як глушник, знайомий кожному власнику автомобіля. Але, з його типу, особливостей конструкції, може бути як простим, і спортивним. Звичайний глушник необхідний для гасіння звукових хвиль, виведення токсичних речовин із транспортного засобу.

Заводські глушники стандартного типу призначені для компенсації звукових хвиль за допомогою системи камер та дзеркал. Вони забезпечують множинне заломлення, відображення хвиль, доки вони не розсіються частково. Це забезпечує на виході не ріжучий слух, звук. Глушник виконує такі функції:

  • знижує звукову хвилю, яку легко переносить слух людини;
  • забезпечує поступове охолодження згорілих газів до моменту їх виходу назовні;
  • відводить від циліндрів вихлопні гази, що згоріли;
  • формує в колекторі зони розрідження, за рахунок яких відбувається краще усунення газів, ефективніше наповнення камер паливом;
  • мінімізує токсичність вихлопів;
  • запобігає надходженню вихлопних газів пасажирам, що сидять у салоні.

Але крім звичайних, також існують спортивні глушники, які встановлюються багатьма аматорами ревучого звуку машини. Він має зовсім іншу систему.

Що таке прямоточний глушник

У розрізі спортивний глушник – це перфорована трубка, на поверхні якої розташована величезна кількість отворів із різним діаметром. Для обгортання трубки використовується спеціальний матеріал, що має термостійкість, стійкість до зношування. Він забезпечує поглинання звукових хвиль. За рахунок проходження через десятки отворів, відбувається відмінне компенсування звуку, завдяки чому прямоточна система має ряд переваг:

  1. Достатньою компенсацією звукових хвиль.
  2. Відсутністю протитечії.
  3. Наявність «ревучого» звуку, характерного для спорткарів, що і спонукає автовласників – любителів спортивних машин виконувати такий тюнінг.

Слід зазначити, що після робіт ви не отримаєте спортивного авто, адже на гоночних болідах встановлюється більш удосконалена система, яка здатна витримувати значні навантаження.

Для отримання приросту потужності слід змінювати не лише глушник, а й усю вихлопну систему. При установці одного спортивного глушника потужність автомобіля збільшиться несуттєво – лише на 1 – 2 відсотки, і лише у разі певного рівня обертів.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах