Ще у стародавньому Китаї з’явився спосіб нанесення малюнка на поверхню за допомогою шовку. Зараз шовкографією називають спосіб нанесення малюнка на вікна та кузов автомобіля з метою його прикраси, захисту та реклами. Шовкографія застосовується повсюдно на різних транспортних засобах, і ви часто можете бачити на вулицях автомобілі з таким малюнком.

Що шовкографія (трафаретна технологія нанесення малюнка) відрізняється від інших видів?

Багатотисячна історія методики не зробила її застарілою, вона все ще популярна і добре застосовується на практиці.

Виділимо основні особливості методики:

  • для здійснення нанесення малюнка методикою шовкографії потрібні трафарети. Їх виготовляють із дерева чи паперу. У процесі роботи фарба продавлюється через трафарет. Недоліком є ​​те, що ресурс обмежений шістьма шарами;
  • китайці використовували шовк для роботи, але зараз цей дорогий і цінний матеріал успішно замінили більш простими тканинами. Родзинкою технології є просочування тканини спеціальним полімерним складом, тканину обробляють та поміщають у темне місце по повній полімеризації складу.

Сутність технології

Методика шовкографії є ​​досить простою. Малюнок міститься на тканину, а потім на нього впливають ультрафіолетовим випромінюванням, але якщо в давнину роль такого випромінювача грало лише Сонце, то зараз обробка проводиться спеціальними лампами. Після перенесення картинки водою вимивають залишки полімерів, а сам малюнок залишається на поверхні.

Найпростіше робота з трафаретом проходить на рівній поверхні, проте за належних навичок можна наносити і на викривлені деталі кузова. Завдяки шовкографії можна створювати дуже детальний рисунок. Після використання трафарет можна застосовувати ще, причому скільки завгодно разів. Сама процедура нанесення картинки дуже швидка і вимагає видатного таланту. Просто потрібно знати техніку та точно їй відповідати.

Слід також враховувати той факт, що на скло фарба наноситься лише на внутрішній бік, що обумовлено впливом шкідливих факторів навколишнього середовища на малюнок. Таких як вологість, перепади температур, хімічні сполуки та інше.

І ще раз повторимо, для нанесення малюнка важливо знати техніку та суворо їй відповідати. Малюнок після висихання зняти складно, тому правильно потрібно все робити одразу.

Тільки ви вирішуєте, чи потрібно прикрашати свою машину, але слід мати на увазі, що шовкографія може бути ще й додатковим захистом кузова.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах