Серед новачків та досвідчених водіїв, автоматична коробка перемикання передач користується величезною популярністю. Але слід пам’ятати, що її робота істотно відрізняється від функціонування механічної КПП. Виходячи з цього, рідина, призначена для мастила робочих вузлів та конструктивних елементів для автомата, відрізняється від масла для механіки.

Коробка – автомат більш вибаглива до якості мастила, кожен власник повинен старанно стежити за її достатньою кількістю (рідина з коробки може протікати, випаруються), і своєчасною заміною. Заміна мастил через кожні 30 – 40 тис. км. пробігу, дозволить продовжити термін експлуатації АКПП, відсунути необхідність її капітального ремонту.

Олія в коробці призначена для:

  • мастила підшипників;
  • охолодження деталей, що нагріваються, їх промивання.

Крім цього, воно виконує функцію робочої рідини для гідравліки та гідротрансформатора. При падінні рівня масла в коробці – автомат, з’являються збої при перемиканні швидкісних режимів, автомобіль рухається ривками, відбувається втрата тяги, а в результаті це призводить до того, що машина просто перестає їздити.
Принцип роботи автоматичної коробки передач

Передача моменту, що крутить, в такому вузлі здійснюється через гідроконвектор від двигуна, за допомогою гідравлічного масла, яке своїм функціоналом значно відрізняється від мастильної рідини, призначеної для механічної коробки.

Основні властивості гідравлічного мастила:

  • миючі;
  • протизадирні;
  • фрикційні;
  • антиокислювальні.

Наявність спеціальних присадок у складі масел, що дозволяє покращити дані показники.

Якщо застосовувати гідравлічне масло для коробки – автомат в механіці, зубчасті зачеплення будуть швидко пошкоджуватися, через недостатність протизносних властивостей мастильної рідини. Для гідравлічних масел, що використовуються в автоматичній КПП, існує спеціальна класифікація. Виходячи з цього, вони не підпадають під вимоги класифікатора моторного масла за якістю, розробленою інститутом палива Америки.

Ще ніхто не вигадав, яким способом можна зменшити зношування деталей і вузлів АКПП, вироблення їх ресурсу або старіння мастила, тому найефективнішим методом і досі є своєчасна заміна олії. Враховуючи той факт, що коробка – автомат досить складний механізм, не варто здійснювати процес заміни олії самостійно, не маючи навичок та необхідних знань.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах