Купуючи беушний автомобіль, слід бути готовими до того, що десь, та й знайдеться подряпина на фарбі. До того ж, якщо ви досить активні, то й самі рано чи пізно автомобіль трішки подряпаєте. Що ж робити у цій ситуації? Не будеш за кожним пошкодженням від випадкового камінчика поспішати на СТО перефарбовувати автомобіль. Ми підібрали вам кілька способів боротьби з подряпинами на автомобілі.

Восковий поліроль

Якщо йдеться не про глибокі, до заліза пошкодження лакофарбового покриття, а про невеликі подряпини, які зачіпають тільки верхню частину покриття, то вам допоможе простий восковий поліроль, який використовують після миття. Він чудово заповнює дрібні подряпини та захищає автомобіль від подальшого впливу. Такий засіб діє недовго і через час його потрібно буде нанести знову.

Абразивна паста

Другий варіант усунення дрібних поверхневих подряпин, які зачепили тільки верхнє лакове покриття, це полірування пошкодженої ділянки спеціальною машинкою з абразивною пастою. Найкраще довірити цю процедуру професіоналам, але якщо з якоїсь причини наважитеся робити самі, то вам знадобиться: наждачка Р2000, полірувальна машинка, паста, розпилювач з водою. Автомобіль потрібно добре вимити, висушити в тіні (щоб кузов не нагрівся). Пошкоджене місце обробіть наждачкою та ретельно витріть, потім нанесіть пасту на коло і заполіруйте подряпину. Важливо довго не полірувати одному місці, щоб не нагрівався лак. Місце полірування часто обливайте водою, і обробляєте не тільки подряпину, але й місце навколо – так полірування буде менш помітним.

Реставраційний олівець

Такий метод використовують у тому випадку, якщо подряпина захопила не тільки лак, а й шар фарби. Перше, що потрібно зробити, це підібрати олівець точно під колір автомобіля (зазвичай це зробити не складно, їх так і виготовляють – по головним автоквітам). Засіб дуже нагадує лак для нігтів, проте він виготовляється з акрилових смол, які швидко застигають та відмінно заповнюють нерівності. Перед обробкою подряпини очистіть і знежирте, зафарбуйте пензликом, дайте 15-20 хвилин просохнути. Остаточно засіб полімеризується десь за тиждень, намагайтеся не мити авто в цей період.

Фарба

Такий метод застосовується за глибоких пошкоджень. Зазвичай фарба продається комплектом із ґрунтом. Вам потрібно буде вимити і знежирити подряпину, нанести в неї ґрунтовку, вирівняти нерівність, після висихання нанести 1 шар фарби, потім другий. Найкраще після обробки лаком.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах