Будь-який транспортний засіб, враховуючи поганий стан вітчизняного дорожнього покриття, експлуатується у досить жорсткому режимі. Це призводить не тільки до вироблення ресурсу робочих механізмів та деталей, а й негативно позначається на колесах. Наявність нерівностей, вибоїн, глибоких ям на дорозі призводить до того, що потрапляючи в них колесом, автомобільні диски зазнають значних навантажень, можуть деформуватися від удару, або, ще гірше, тріснути. Але не варто впадати у відчай, адже при незначних пошкодженнях, колісні диски можна відновити, без втрати експлуатаційних якостей.

До найбільш поширеного способу відновлення працездатності колеса відноситься зварювання дисків за допомогою аргону. Він забезпечує ефективне відновлення пошкоджених ділянок, сприяє надійному, міцному скріпленню металу. Оскільки цей спосіб дуже трудомісткий і складний, виконується аргонне зварювання тільки професійними майстрами, спеціально обладнаних для цього приміщеннях, за допомогою спеціального обладнання.

Як працює аргонне зварювання

Цей процес може виконуватися двома способами:

  • автоматичний (пальник та садибний дріт пересуваються без допомоги майстра);
  • ручний (роботи здійснюються за безпосередньої участі майстра).

Використовуючи аргонний метод з’єднання, фахівець підбирає відповідну марку електродів залежно від того, з якого матеріалу виготовлені диски. На ділянки, що з’єднуються, впливає дуже висока температура (близько 4000 – 6000 градусів). Рівномірному розподілу тепла по металу сприяє те, що зварювальний процес здійснюється під впливом змінного імпульсу.

Щоб уникнути кристалізації металевих волокон, в аргон додається кисень (5%), саме таке співвідношення забезпечує міцне зварювання литих дисків, а деталі набудуть захисних властивостей. Якщо в процесі зварювання не використовувати домішки, це істотно зменшить його якість, а через деякий період з’єднані частини розпадуться.

Перевагою даної технології є можливість використання матеріалу, склад якого точно співпадати зі складом вихідної сировини. Також при проведенні робіт, не потрібне попереднє зачищення звареної ділянки, на поверхні металевого диска, при зварюванні не з’являється оксидна плівка. Аргонова зварювання сприяє досить міцному з’єднанню деталей, виготовлених із тонкого металу, навіть у важкодоступних місцях. Після проведення робіт поверхня, що зварюється, зачищається від нерівностей, шов виходить якісний і рівний.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах