Купуючи автомобіль, ви не можете точно знати, як його попередній господар експлуатував транспортний засіб. Тому дуже важливо ретельно перевірити ходову систему. Ця досить проста перевірка зможе вберегти вас від виникнення в результаті подальшої експлуатації всіляких неприємних сюрпризів.

Алгоритм проведення огляду ходової частини автомобіля

Перевірка необхідна всім системам машини, але це одна з перших пунктів, на які обов’язково потрібно звертати увагу. Алгоритм проведення такої процедури досить простий, і він може уберегти вас від додаткових витрат та аварійних ситуацій надалі. Оскільки ходова тісно пов’язана з рульовою та гальмівною системами, то одночасно здійснюватиметься і їх перевірка.

  1. Люфт. Для виявлення слід підняти автомобіль на домкратах, попередньо зафіксувавши рульове колесо. Починайте крутити колеса, взявшись за різні боки – верхню та нижню, а потім – ліву та праву. У разі виявлення люфта при розгойдуванні верху та низу – це означає, що підвіска авто потребує ремонту, можливо заміни кульових опор чи інших запчастин. У другому випадку – ви діагностуєте проблеми кермової системи. Ретельно перевірте її стан. Для передньопривідних автомобілів перевірте шарніри півосей.
  2. Амортизатори – вони вимагають ретельної перевірки, для її здійснення просто натисніть на крило вниз. При правильній амортизації машина опуститься і плавно повернеться на місце, якщо авто сильно розгойдується, це означає, що система несправна і вимагає заміни амортизаторів. Також можна провести перевірку на спеціальному стенді.

  3. Чохли – достатньо їх просто стиснути і ви отримаєте потрібні відомості про їх стан та якість мастила.
  4. гальма – найважливіша частина перевірки. Уважно перевіряйте стикування шлангів, товщину гальмівних колодок (вони мають бути стерті однаково, інакше це сигналізує про несправність циліндра), стан гальмівних дисків (не менше 11 см).

На закінчення
Після такої «візуальної» перевірки, попросіть власника проїхатися автомобілем. Під час поїздки заберіть усі сторонні шуми та прислухайтеся до звуків, які видає автомобіль. На трасі спробуйте відпустити кермо – машина з добре відрегульованою ходовою добре триматиме дорогу, якщо ж її стало вести вбік, значить, є певні проблеми. При гальмуванні машина не повинна сильно опускатись капотом вниз – це може сигналізувати про зношені амортизатори. Також, не повинно бути стороннього скреготу та постукувань.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах