Лобове скло автомобіля завжди має бути чистим, що забезпечує нормальний огляд під час руху, і запобігатиме виникненню аварійної ситуації. Очищення лобового скла від усіляких забруднень забезпечує система омивання скла. Але одні щітки не справляються із поставленим завданням, тому необхідною умовою є застосування спеціальної рідини – омивача.

Багато водіїв використовують для цього звичайну воду. Але вона не має всіх необхідних функцій, тому очищення скла з її допомогою буде малоефективним, а взимку вода просто замерзає, що веде до пошкодження насоса омивача, і його дорогої заміни.

Види рідин

Сучасні виробники випускають різні види рідин, які відрізняються активними речовинами, що є у складі, тому призначені для використання в різних умовах.

Літні

Є знайоме всім засіб для миття скла, але зі зниженим піноутворенням, мають нормальну температуру замерзання. Можуть випускатися як готові для використання засоби, або у вигляді концентрату (при використанні потрібне розведення з водою). Після висихання, рідина для омивача не залишає розводів, солі на отворах форсунок не відкладаються, завдяки додаванню присадок вона має більш високі властивості, що очищають.

Зимові

Маючи знижену температуру замерзання, такі рідини повинні використовуватися в зимовий період обов’язково. Вони не тільки не замерзають, а й забезпечують якісне очищення скла від забруднень.

Склад коштів

Базовою речовиною всіх продуктів для склоомивача виступають різні спирти у складі:

  1. Метиловий. Характеризується найнижчою температурою замерзання, дуже токсичний (навіть у пароподібному стані).
  2. Етиловий. Не має неприємного різкого запаху, характеризується досить низькою температурою замерзання, не є токсичним.
  3. Ізопропіловий. Для нього характерний різкий запах, що нагадує ацетон,. Для його усунення виробники додають до основної речовини різні ароматизатори. Цей омивач має досить низьку температуру замерзання.

Популярністю серед споживачів користуються рідини на основі етилового спирту, а також містять поверхнево активні речовини (ПАВ), які не є спиртами. При знаходженні у складі етиленгліколю температура замерзання рідини знижується. Коли показник опускається до граничного значення, етиленгліколь перешкоджає кристалізації, завдяки чому рідина стає кашоподібною, а не перетворюється на лід. Але слід знати, що етиленгліколь токсичний, і при його використанні необхідно дотримуватись умов безпеки, стежити, щоб такі рідини не потрапляли на відкриті ділянки шкіри.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах