Основне призначення автомобільного каталізатора – очищення вихлопних газів від шкідливих домішок, що знижує негативний вплив на екологію. Незважаючи на це, видалення даного елемента має численні плюси.

Крім того, багатьма водіями було помічено збільшення потужності функціонування двигуна. Але найчастіше після цієї процедури спостерігається виникнення неприємного запаху, поява диму, а на панелі приладів спалахує функція Check Engine, що змушує нервувати багатьох автовласників.

Чим викликана поява помилки чека

До цієї помилки призводить не тільки віддалений каталізатор. Вона виникає через забивання пір, розташованих усередині даного агрегату, їх оплавлення. Найчастіше при цьому знижується потяг, виникає троїння, проблеми при запуску.

Якщо помічені всі ці неполадки, то в камеру згоряння повертаються вихлопні гази, що веде до зниження ефективності пального. Автомобільна електроніка за рахунок датчика кисню (або як його ще називають лямбда-зонда), що знаходиться за каталізатором, оперативно реагує на це. Датчик визначає концентрацію шкідливих вихлопів з сигналізацією про збої в роботі. Найчастіше цю проблему вирішують шляхом встановлення обманки, після того, як кат видаляється.

Після видалення ката для повноцінного вирішення проблеми рекомендується виконати перепрошивку. Процедура є перепрограмуванням програми розрахунку паливної, повітряної суміші, яка використовується за умовчанням. Іноді процедуру перепрошивки роблять разом із видаленням ЕБУ, але для деяких авто, виходячи з їх конструктивних особливостей, це не потрібно.
Крім того, також спостерігаються інші проблеми.

  1. Збільшення витрати олії. Це досить поширене. Воно виникає за зниження тиску. Тому при скиданні газу всередині випускного колектора відбувається утворення сильного розрядження, і система, щоб компенсувати це, споживає більшу кількість мастильного матеріалу. Вирішити цю проблему можна змінивши моторне масло на рідину вищої якості, або продукт іншого виробника. Крім цього, доцільним буде перевірити циліндри на задираки, прочистити вентиляційну систему картера.
  2. Поява неприємних запахів. Дуже часто, якщо цей елемент вихлопної системи відсутній, вихлопи змінюють запах. Він буде відчуватися і зовні транспортного засобу, і всередині при відкритих вікнах.

Крім цього, на місці, де має каталізатор, власники авто також можуть чути не характерний дзвін.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах