Літо завжди швидкоплинне і не встигнемо ми озирнутися, як до нас знову прийде зима. Холодна пора року несе із собою снігопади та ожеледицю, які лякають не лише водіїв-початківців, а й тих, хто водить автомобіль довгі роки. Пропонуємо вам згадати основні правила керування машиною в екстремальних погодних умовах, а саме при снігопаді.

Не важливо, ви водите нову машину із салону, або б/вушну – всі вони однаково вразливі в умовах стихійного лиха.

Поради з водіння у великий снігопад

Найголовніше, що потрібно знати водіям при снігопаді – не потрібно виїжджати на автомобілі і наражати себе і пасажирів на небезпеку. Однак ситуації можуть бути різні, і буває, що без машини не можна обійтися, у цій ситуації ми припасли для вас кілька рекомендацій, вироблених досвідом багатьох водіїв:

  1. Ніколи не виїжджайте на авто взимку на літній гумі. Як тільки починається зимовий сезон, шини потрібно міняти обов’язково! Літні шини мають інший склад і при зниженні температури моментально дубіють. На такій гумі ви нікуди не проїдете взимку, за будь-якого мінусу машина на літніх шинах стане знаряддям вбивства або самогубства. Причому міняти шини потрібно обов’язково на автомобілях з будь-яким типом приводу. Навіть повнопривідні авто на літніх шинах – це корови на льоду.
  2. Не забувайте чистити сніг з усієї поверхні машини. Звичайно, він стає і спаде, але сніг може розтанути і сповзаючи з даху закрити огляд, впасти на сусідню машину і т.д. Такі ситуації легко призводять до аварії.
  3. Не газуйте і не гальмуйте різко! Багато досвідчені водії кажуть, що в ожеледицю педалі гальма потрібно забути зовсім. Намагайтеся, щоб ваша їзда була максимально плавною, так ви уникнете заносів автомобіля.
  4. На поганій дорозі, в умовах ожеледиці та снігу забудьте, що ваше авто обладнане круїз-контролем. Ця функція призначена для підтримки оптимально постійної швидкості, а в екстремальних умовах часто потрібно реагувати блискавично. Тому будьте уважні та розраховуйте лише на себе та свою реакцію.
  5. Для кожного водія є комфортна швидкість, при ній людина може впоратися з будь-якою проблемою та швидко відреагувати на будь-яку ситуацію. Не варто лихачити на дорозі в ожеледицю і сніг – підтримуйте свою комфортну швидкість і тоді, навіть при заметі ви легко і просто впораєтеся з автомобілем.
  6. Не кидайте роль під час занесення! Не заплющуйте очі і не пускайте автомобіль у вільний політ.

Ми бажаємо вам безпеки в будь-яких умовах і сподіваємось, наші поради вам допоможуть уникнути зайвих проблем та аварій.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах