Зміна сезонів для автомобілістів – це зміна шин. Щоб зберегти їх експлуатаційні характеристики, зовнішній вигляд комплекту, що тимчасово не використовується, потрібне правильне їх зберігання. Лише деякі автовласники користуються послугами спеціалізованих сервісів і розміщують у них на зберігання шини, яке здійснюється з дотриманням усіх відповідних норм і правил. Більшість воліє зберігати колеса в домашніх гаражах, інших підсобних приміщеннях. У цьому випадку потрібне дотримання деяких умов.

Яких умов слід дотримуватися при зберіганні шин у домашніх умовах

Одним із найкращих варіантів буде сезонне зберігання автошин, розміщених на дисках.

В цьому випадку:

Намагайтеся забезпечити в приміщенні, де розміщуватимуться автошини та диски, необхідний температурний режим (не вище 20 – 25 градусів), рівень вологості (зайва вологість призводить до окисних процесів, виникнення корозії сталевих кордів).

Також слід по можливості дотриматися наступних правил:

  1. Забезпечте захист від ультрафіолетових променів, що дозволить запобігти деформуванню гумових покришок.
  2. Не зберігайте у приміщенні з покришками шкідливі хімічні речовини, розчинники, олії. Вони негативно впливають на стан сировини, з якої виготовлено шини.
  3. При розміщенні на сезонне зберігання тиск у шинах потрібно зменшити до 1,5 атмосфер (по можливості рекомендується його перевіряти не рідше одного разу на місяць, і при необхідності доводити до показника, що відповідає нормі).
  4. Зберігайте колеса або у підвішеному стані (за диск), або складені один на одного, горизонтально. Категорично заборонено зберігати автогумку на дисках у вертикальному положенні.

Зберігання шин без дисків

При розміщенні на сезонне зберігання шин окремо від дисків їх розміщують тільки у вертикальному положенні. Щоб уникнути деформації автопокришок, забороняється підвішувати шини до стелі, укладати їх одну на іншу горизонтально. Також не менше одного разу на чотири місяці рекомендується провертати кожну автопокришку.

Перед розміщенням на зберігання проводиться очищення гуми і дисків від бруду, пилу, виконується обробка покришок, різьблення шпильок, болтів кріплення, спеціальним мастилом для консервації, наносячи її тонким шаром. Дотримання правил зберігання дозволить значно збільшити експлуатаційний термін автопокришок, забезпечить безпечне пересування авто.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах