Необхідним інструментом для кожного водія є гайковерт, що є вузькоспеціалізованим пристосуванням, застосовуваним під час ремонтних робіт авто, конструкція якого складається з:

  • пістолітної рукоятки, з розміщеною на ній кнопкою запуску;
  • модуля, що обертає робочий вал;
  • пружини;
  • затискний патрон.

На вигляд гайковерт нагадує дриль, але замість патрона в ньому розташована спеціальна насадка, за допомогою якої виконується затискач болтів (використовуються різні чотиригранники). З його допомогою полегшується відкручування гайок, що закипіли, закручування заржавілих деталей, завдяки тому, що його дія нагадує роботу ударного перфоратора. Для виконання певного виду робіт існують гайковерти різних моделей.

Різновиди гайковертів, їх особливості

Залежно від джерела живлення, гайковерти можуть бути:

  1. Акумулятори. Завдяки вбудованому акумулятору, з ним можна працювати на будь-яких відстанях, навіть у найбільш важкодоступних місцях. Забезпечує зручність при виконанні монтажних робіт незначного масштабу у невеликих майстернях.
  2. Електричними. Використовується у великих майстернях завдяки високим показникам продуктивності. Незважаючи на меншу мобільність, вона відрізняється вищою потужністю.
  3. Пневматичними. Відмінна риса – швидкохідність, легкість, використовуються найчастіше в автосервісах, на шиномонтажах.
  4. Гідравлічними. Крутний момент у гайковертах такого типу регульований, за рахунок чого інструмент перевершує перераховані вище моделі. Для забезпечення обертання використовується олія або спеціальна рідина. Гайковерти гідравлічного типу поділяються на касетні, накидні.
  5. Ручними. Принципом роботи нагадують дриль, використовуються, за рахунок низького моменту, що крутить, для невеликих різьбових з’єднань.

Також гайковерти поділяються на ударні та обертальні (ненаголошені). Ударний нагадує роботу молотка завдяки додатковим імпульсам працює сильніше (може застосовуватися для закручування болтів при зміні коліс). Ненаголошений використовується, найчастіше, новачками, відрізняється простотою в роботі.

Для домашнього використання найефективнішим буде гайковерт ручного типу або електрична модель. При покупці гайковерта слід звертати увагу на матеріал корпусу, наявність додаткових елементів, конфігурацію, інші параметри, від яких залежить продуктивність інструменту.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах