Сучасний автотранспорт оснащують автоматичною та механічною коробкою перемикання передач. Обидві КПП мають свої переваги та недоліки.

Автомат ідеально підходить для їзди містом з сотнями світлофорів на шляху, а механіка – це економічність, довговічність, надійність і можливість вибрати динаміку руху.

Іноді автовласники хочуть змінити комплектацію заводу-виробника та встановити на машину механічну трансмісію замість автомата та навпаки.

Відмінності механічної трансмісії від автоматичної

Робота трансмісії – це своєчасне перемикання передач під час руху. Основні характеристики роботи МКПП та АКПП:

 • плавне перемикання швидкостей без участі водія гарантує АКПП. Машина плавно набирає швидкість, а водій лише натискає педаль газу. При зупинці на підйомі немає необхідності ставити машину на гальмо стоянки – авто не зрушить з місця. Автоматична трансмісія підходить для їзди в гірській місцевості, на вулицях міст, тому що це комфорт керування автомобілем – не потрібно відволікатися від перемикання швидкостей. Але є і недолік в АКПП – неможливо машину завести «з штовхача», тому що автомат починає працювати тільки тоді, коли двигун працює;
 • ручне перемикання швидкостей – це можливість самостійно створювати стиль водіння. Автомобіль з МКПП можна швидше розігнати до необхідної швидкості, та й вартість ремонту механіки набагато дешевша, що є приводом поміняти автомат на механіку.

Змінити автомат на механічну трансмісію

Щоб зробити заміну трансмісії, потрібно придбати такий перелік деталей:

 • механічну коробку з кріпленням;
 • диски зчеплення та маховик;
 • підвіс приводу, кошик, робочий та головний циліндр зчеплення;
 • полуосі для МКПП;
 • болти, кулісу та тяги;
 • ЕБУ та проводка.

При монтажі МКПП встановлюється маховик та привід МКПП, після цього монтуються педалі гальма та зчеплення та селектор, а у гідравлічному вузлі встановлюються циліндри зчеплення. Після монтажу всіх кріплень та деталей роботи коробки встановлюється МКПП разом із повітроводами та відбувається заміна ЕБУ.

Заміна МКПП на АКПП

Поміняти механіку на автомат набагато складніше, але за наявності досвідченого механіка, цю заміну можна провести швидко та якісно. Основні етапи робіт:

 1. демонтаж МКПП, від’єднання повідця та зчеплення. Знімається з автомобіля всі деталі, пов’язані з механічною трансмісією – маховик, півосі, трубки зчеплення та кардан;
 2. після демонтажу всіх деталей на місце механічної коробки встановлюється АКПП, колінвал та диск з вінцем;
 3. монтується радіатор охолодження АКПП, закріплюється задня опора двигуна і змінюється стартер.

Крім того, потрібен значний перелік запчастин та комплектуючих.

Заміна трансмісії на авто можлива, але необхідно прорахувати доцільність та економічність такої модернізації, тому що крім вартості деталей потрібно оплатити послуги автомеханіка, тому що самостійно виконати цю роботу неможливо.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах