Сьогодні стає актуальною економія палива, тому автовласники намагаються купувати потужні машини з двигуном невеликого об’єму і високим моментом, що крутить.

Багато автомобільних концернів, знижуючи собівартість моторів, збільшуючи їхню потужність і динаміку за рахунок турбін, але атмосферні двигуни також не втрачають своєї популярності.

Плюси та мінуси турбованого двигуна

Висока ефективність даних силових агрегатів обумовлена ​​високим моментом, що крутиться, на низьких оборотах. Двигун з турбіною покращує динаміку та швидкісні показники автомобіля.

Основними перевагами турбодвигуна є:

  • висока потужність силового агрегату досягається за рахунок максимального моменту, що крутить;
  • економічна витрата палива;
  • низький шум та вібрація двигуна;
  • мінімум вихлопних газів в атмосферу.

Так як турбіна представляє складніший робочий процес у двигуні, ніж в атмосферних аналогах, тому недоліками даного двигуна є:

  • підвищена вимогливість до якості палива:
  • мастильні матеріали потрібно використовувати лише провідних виробників, які гарантують високу якість товару;
  • необхідний прогрів силового агрегату під час використання його на повній потужності.

Часто при неправильній експлуатації турбіна виходить з ладу, а її ремонт коштує досить дорого.

Переваги атмосферників

Атмосферні агрегати менш технологічні, ніж турбодвигуни, тому експлуатація та обслуговування простіше.
Такі мотори більш невибагливі до якості палива та мастильних матеріалів, і є надійними та довговічними. Динаміка автомобіля не залежить від коливання температурного режиму, так як момент, що крутить, наростає поступово, дозволяючи поступово прогрітися моторному маслу.

Автомобілі з атмосферними силовими агрегатами можна відразу заглушити після руху, не чекаючи охолодження двигуна. Ремонтувати атмосферні агрегати дешевше та простіше (потрібно менше запчастин для заміни). Часто при неполадках у моторі варто заміряти ремінь ГРУ або котушку запалювання та двигун знову у строю.

Неможливо точно вказати, з яким двигуном купувати автомобіль. Якщо потрібен довговічний, надійний та простий у ремонті двигун, тоді варто звернути увагу на атмосферник. Якщо хочеться динамічної їзди, тоді ідеальний варіант – це турбодвигун, але варто зауважити, що заправляти такі автомобілі потрібно лише паливом преміум-класу.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах