Їхати взимку в автомобілі без обігріву не комфортно. Для цього виробники оснащують транспортні засоби пічкою. Даний пристрій забезпечує подачу теплого повітря в салон, при працюючому двигуні, який починає надходити через кілька хвилин, як машина була заведена. Але часто трапляється так, що виникають несправності в системі, і грубка не виконує своїх безпосередніх функцій. Що ж викликає збої у роботі?

Причини несправності

Відсутність теплого повітря з автомобільної пічки виникає з кількох причин.

  1. Систему опалення завозили. Повітря може потрапити в систему при заміні рідини або якщо відбулася розгерметизація головки блоків циліндра (ГБЦ). У таких випадках необхідно перевірити, на якому рівні між відмітками (min і max), антифриз у розширювальному бачку, якщо рідини недостатньо, слід долити до необхідної кількості (заборонено доливати воду).
  2. Несправність термостату. Заклинювання регулятора температури в положенні «відкрито» – грубка грітиме добре тільки при невеликій швидкості, і погано – при високих швидкостях. Якщо заклинювання регулятора сталося в положенні «закрито», двигун під час руху авто буде перегріватися, при справному функціонуванні печі.
  3. Забруднення фільтра, що знаходиться з боку салону, також запобігає надходженню теплого повітря. Уникнути цього дозволить своєчасна заміна фільтра (один раз на рік).
  4. Несправний опалювальний кран. Це може бути викликане закисанням важеля, пересихання гумок, що призводить до необхідності заміни крана або всього радіатора.
  5. При несправності блоку керування піччю, у певних умовах вентилятор функціонуватиме некоректно. Причиною цього може бути поломка температурного датчика, що знаходиться в салоні.
  6. При виході з ладу помпи двигуна, грубка буде працювати, але не гріти, при цьому з-під капота може бути чути свист, що свідчить про розрив ременя колінчастого валу, руйнування під впливом агресивних речовин поверхні крильчатки (потрібна заміна елементів) .

Для того, щоб уникнути виникнення несправностей системи опалення автомобіля, рекомендується регулярно проводити ретельне очищення радіатора, використовувати антифриз високої якості, своєчасно його міняти, а також регулярно проводити заміну фільтра, розміщеного в салоні.

Знайдемо Ваш новий автомобіль прямо зараз

Ми підберемо кращу пропозицію по Вашим критеріям

Можливо Вам буде цікаво

Шукаєте автомобіль? Дивіться наші кейси підбору автомобілів в соцмережах